Elewacje drewniane są od dawna stosowane w budownictwie na całym świecie. Inwestorzy wybierają elewacje drewniane z uwagi na walory zdrowotne, ekonomiczne, a także komfort otoczenia. Elewacje drewniane na co dzień spotykamy w nowoczesnych osiedlach, obiektach handlowych i biurowych, prywatnych rezydencjach. Proponujemy elewacje drewniane z wybranych europejskich, amerykańskich i afrykańskich gatunków drewna:
Cedr kanadyjski (łac. Thuja plicata) jest idealnym drewnem do zastosowania na elewację. Cedr wzrasta w surowym klimacie podbiegunowym. Cedr jest drewnem bardzo lekkim, o bardzo wysokich walorach estetycznych (drewno cedrowe jest zasadniczo pozbaw

Największa w Europie Środkowo-Wschodniej ekspozycja mebli krajowych i zagranicznych producentów odbędzie się w dniach od 3 do 6 czerwca 2009 w Poznaniu.

Czytaj całość...

Home > O Drewnie > Europejskie > Dąb
Dąb Drukuj Email

 

Zastosowanie: jako drewno na okleiny, przeważnie skrawane okleiny zewnętrzne; drewno na meble, okładziny i parkiety; drewno konstrukcyjne średnich wymagań w konstrukcjach naziemnych, podziemnych, budownictwie wodnym, do budowy statków, maszyn i pojazdów; drewno specjalne na podkłady i beczki; dobre do toczenia i snycerki, do produkcji płyt pilśniowych i wiórowych, do produkcji mebli rustykalnych, paneli, listew. Kora jest cennym surowcem garbarskim.

Informacje dodatkowe: na okleiny lepiej nadaje się drewno wąskosłoiste, drobnosłoiste. W zależności od szerokości przyrostów rocznych przyjmuje się następujące pojęcia o "twardości" drewna: poniżej1 mm - miękkie, 1-2 mm - nieco twardsze, 2-3 - pół-twarde, powyżej 3 mm- twarde.
Wymagana jest ścinka zimowa i intensywna ochrona drewna okrągłego, przetarcie po okorowaniu, staranne ułożenie w stosy. Zaleca się zabezpieczanie czół i niedopuszczenie do kontaktu z wodą (niebezpieczeństwo powstania tzw. plam garbnikowych).

 
Ulti Clocks content

Prezentacje

Ankieta

Jakie parkiety lubisz?
 

Nasi Partnerzy

Zapraszamy:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Goście Online

We have 7 guests online

Z Galerii KOMPANII

elewacje_3_20090508_1856175944.jpg

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Theme, postgresql create user. Valid XHTML and CSS.